۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ اسفند
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 67864 کد مطلب: 574  
جدول محاسبه حق الزحمه خدمات مهندسی در سال 93 ابلاغ شد

جدول محاسبه حق الزحمه خدمات مهندسی در سال 93 ابلاغ شد

۱۳۹۳ يکشنبه ۳ فروردين ساعت 20:55

جدول محاسبه حق الزحمه خدمات مهندسی در سال 93 ابلاغ شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان در ابلاغیه ای جدول تعدیل هزینه ساخت و ساز هر متر مربع بنا در سال1393 را به منظور تعیین حق الزحمه خدمات مهندسی ساختمان در سال 93 اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز، مهندس اکبر ترکان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه ای به سازمان های نظام مهندسی استان های کشور با اشاره به بند 17-2 ماده 17 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان ، به منظور تعدیل قیمت خدمات مهندسی مصوب سال 92 ، هزینه ساخت و ساز هر متر مربع بنا را مبنای محاسبات خدمات مهندسی دانسته و بر اساس آن جدول تعدیل هزینه ساخت و ساز سال 93 را به شرح ذیل اعلام کرد.

قابل ذکر است که تعرفه اعلامی سال 93 نسبت به سال 92 معادل 25 درصد افزایش قیمت داشته است.

***

نتایج انتخابات هیات رییسه نمایندگی نظام مهندسی شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی، انتخابات پنجمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان  شهرستان طبس با حضور 15 کاندیدا روز پنج شنبه 92/12/22 در محل دفترنمایندگی نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.

نظام مهندسی ساختمان طبس دارای 132 عضو در پنج رشته ی عمران، معماری ، برق مکانیک و نقشه برداری است.

"طالبیان مقدم "معاون استاندار و فرماندار طبس نیز از روند این انتخابات نیز دیدن کرد.

پس از شمارش 94 رای ماخوذه از 119 واجد شرایط با 79 درصد مشارکت نتایج به صورت ذیل مشخص گردید.

***

استقبال خوب اعضا از سمینار بررسی حقوقی حوادث و مسئولیت های مهندسان ناظر

برگزاری سمینار بررسی حقوقی حوادث و مسئولیت های مهندسان ناظر بازتاب زیادی در بین اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان بدنبال داشت که ارسال پیامک ها و پیام های تقدیر گواهی به این موضوع است. فاخر سیاحی کارشناس ارشد مدیریت ساخت و عضو سازمان در پیامی ضمن تحسین برگزاری این گونه سمینارهای کاربردی نوشته است :

سالهاست که سمینارهای متعددی در سازمان برگزار شده ولی سمیناری که هفته پیش برگزار شد با آنها تفاوت زیادی داشت . تعداد حاضرین و مشتاقان در جلسه ، بسیار زیاد بوده  و همه حضاربا علاقه و دقت به مطالب ارائه شده توسط مهندس واهبی ، مهندس شهنی و جناب دسومی توجه داشتند . حوادث ساختمانی موضوع بسیار مهم و قابل تأملی است که اغلب مهندسان نسبت به نحوه صدور احکام قضایی در مورد اتفاقات رخ داده آگاهی کافی ندارند ، که این همایش دریچه تازه ای رو به مهندسان گشود . به همین دلیل برگزاری چنین همایشها و دوره های آموزشی مرتبط با این موضوع می تواند در اطلاع رسانی و آموزش مهندسان نقش مهمی ایفا کند .پیشنهاد می گردد از این سمینارها در سال آتی بیشتر برگزار شود و در خصوص مجری ذی صلاح صحبت شود. لازم است از جناب مهندس واهبی(رئیس پلیس ساختمان) ، جناب دسومی (مسئول حقوقی سازمان) ، مهندس امین راد و  همکاران محترم در بخشهای آموزش و روابط  عمومی  سازمان کمال تشکر را داشته و از خداوند منان برای آنها آرزوی موفقیت روزافزون داریم .

***

همکاری سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان زنجان و کردستان

سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان زنجان و کردستان در خصوص تفاهم نامه سه جانبه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارهای اماکن با همکاری کردند.

اعضای کمیته اجرای تفاهم نامه سه جانبه متشکل از نمایندگان سازمان و نمایندگان شرکت توزیع نیروی برق زنجان در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان حضور یافتند و با اعضای هیأت مدیره نظام مهندسی استان کردستان و نماینده شرکت توزیع برق کردستان دیدار کرده و در خصوص نحوه اجرای این تفاهم نامه بحث و گفتگو کردند.

خاطر نشان می شود این نفاهم نامه چند سالی است در استان کردستان در حال اجراست و هر دو طرف تجربیات، فرمها و فلوچارتهای مربوطه را در اختیار همدیگر قرار دادند و طرفین در جلسه ابراز امیدواری کردند تا همکاری و تبادل اطلاعات فی مابین بیش از پیش صورت گیرد.

همچنین مسئول آسانسور سازمان اطلاعات و فرآیند تعریف شده، فرمها و لیستهای مربوط به آسانسور و پله برقی را در اختیار اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان قرار داده و تجربیات و کارهای صورت گرفته در نظام مهندسی زنجان در مورد نحوه نظارت بر اجرای آسانسور را به اطلاع هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان کردستان رساندند.

***

مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی قم برگزار شد

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم شامگاه پنج شنبه با حضور اعضای سازمان در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم برگزار شد.

مجمع عمومی سالانه سازمان ساعت 19 روز پنجشنبه مورخ 92.12.22 با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و و همچنین مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت به مناسبت در پیش بودن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز شد.

در ادامه مهندس خان احمدلو رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم به ایراد سخنرانی پرداخت و بعد از آن نیز هیئت رئیسه سنی و دائم تشکیل شد و اعضای حاضر در مجمع پس از برسی و بیان نکته نظرات خود در خصوص بودجه پیشنهادی سال 93 آن را به تصویب رساندند.

***

نشست هیات رئیسه گروه تخصصی و اعضای کنترل کنندگان نقشه سازه

در نشست هیات رئیسه گروه تخصصی سازه و اعضای کنترل کنندگان نقشه سازه که در 25 اسفند ماه سالجاری برگزار شد.

مهندس فرخ زاد رییس سازمان  با مثبت شمردن برگزاری این جلسات گفت: این نشست ها به وحدت رویه در کنترل نقشه کمک میکند و نیاز است تحرک بیشتری در بخش کنترل نقشه سازه و همچنین در پژوهش ها و تحقیقات  صورت پذیرد.

وی با اشاره به آیین نامه های مربوط به بخش سازه گفت: باید گروه تخصصی سازه و کنترل کنندگان نقشه به سمت اجرای آیین نامه ها و بندهای آن پیش روند و اگر مفادی از آیین نامه ها اجرا نمی شود اجرای آن را الزامی کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین به تخلفات و اشکالات در بحث آسانسور اشاره کرد و گفت : لازم است چاه آسانسور و الزامات آن در نقشه  های سازه کنترل شود.

مهندس معارفی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین مرز بین طرح و اجرا را کنترل کنندگان نقشه دانست و با اشاره به اشکالات پروژه های در حال ساخت در بافت فرسوده گفت : به دلیل هزینه بالا آزمایشات ژئوتکنیک و کمبود شرکت های آزمایشگاهی دارای صلاحیت در این زمینه بهترین راه حل در مقاوم سازی ساختمان های بافت های فرسوده اجرای شمع و پی گسترده می باشد

وی خاطر نشان کرد؛ کنترل کنندگان نقشه می بایست به اجرایی بودن نقشه دقت کافی داشته باشند و اطلاعت خود را با ویرایش های جدید آئین  نامه های مقررات ملی ساختمان خصوصا مبحث 10 مقررات ملی ساختمان انطباق دهند و لازم است مجریان نیز اجرای قوانین مقررات ملی ساختمان را جدی بگیرند.

مهندس حسینی نیز ضمن مفید دانستن جلسات هم اندیشی به اهمیت کنترل نقشه ها در بخش سازه اشاره کرد و گفت: با توجه به مسئولیت سنگین مهندسان کنترل کننده نقشه سازه جهت ورود مهندسان برای کنترل نقشه اقدام به برگزاری آزمون نموده ایم.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین همچنین بر توجه ویژه مهندسان به تیپ خاک در شهرهای مختلف با توجه به شرایط جغرافیایی و تاریخچه شهرها تاکید کرد.

دکتر هاشمی عضو هیات رئیسه گروه تخصصی سازه همچنین خواستار ارتباط بیشتر گروه تخصصی سازه با اعضای کنترل کننده نقشه سازه شد و با بیان تشکیل زیر گروه تحقیقات و پژوهش از 5 سال گذشته خاطر نشان شد: در تحقیقات و پژوهش مشکلات و اشکالات صنعت دیده نمیشود و با توجه به اینکه در سازمان نظام مهندسی ساختمان با صنعت ساختمان روبرو هستیم باید ماهیت کارهای پژوهشی به سمت رفع اشکالات این صنعت پیش رود که در گروه تخصصی سازه این مشکلات را تعریف و طبقه بندی کردیم و طبق آن نیز کارهای پژوهشی انجام می شود.

***

 

قابل توجه مهندسان معماری متقاضی شركت در آزمون طراحی معماری استان هرمزگان

به دارندگان مدارك تحصیلی كارشناسی ناپیوسته معماری كه پس از مطابقت دروس مصوب كمیسیون ، فقط یك درس كسری دارند ، پروانه اشتغال به كار مرتبط با مهندسی معماری با حدود صلاحیت نظارت بر حسب سنوات و طراحی حداكثر تا پایه سه بدون امكان ارتقاء تعلق می گیرد.

***

اطلاعیه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان استان یزد

در اجرای مواد28،26،21،11 آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، بدینوسیله به اطلاع كلیه داوطلبان شركت در آزمونهای ورود به حرفه مهندسان(كلیه رشته ها) كاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی جهت اخذ پروانه اشتغال بكار می رساند آزمونهای یاد شده در خرداد ماه سال 1393 برگزار می گردد.ثبت نام این آزمونها از تاریخ 1392/12/10 الی 1393/1/16 ادامه دارد.

***

اطلاعیه،عقد تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

با عنایت به عقد تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقرر گردید از سال آتی جهت توزیع عادلانه کار بین دفاتر طراحی و ثبت ظرفیت طراحی و کنترل نقشه ها در مناطق روستایی،مالکین پس از اخذ مجوز تهیه نقشه از بنیاد مسکن به نظام مهندسی شهرستانها مراجعه و پس از انتخاب دفاتر طراحی دارای صلاحیت و دارای سهمیه ، نسبت به تهیه نقشه و کنترل نقشه در نظام مهندسی اقدام نمایند.

ضمناً کلیه دفاتر فنی و مهندسان ناظر دارای پروانه که مطابق ضوابط بنیاد مسکن برای ارائه خدمات مهندسی در مناطق روستایی تمایل دارند می توانند جهت معرفی به بنیاد مسکن به همراه مدارک زیر به دبیرخانه سازمان و یا دفتر نمایندگی تا پایان سال جاری مراجعه نمایند.

1- کپی پروانه اشتغال بکار

2-کپی پروانه دفتر طراحی

3- تکمیل فرم درخواست

 

 

 ,


ebrahim rostami davandloo : جدول محاسبه حق الزحمه نظارت کارکاهی
محد : تشکر
مجیدمحمودی : سلام خسته نباشد خواستم بپرسم تعرفه های نظام مهندسی برای هر استانی فرق داره یا در سطح کشور یه قیمته؟ ممنون
علی اکبر : سلام.من شنیدم اعضای نظام مهندسی حق فعالیت در روستاها را ندارند.ولی با دیدن این خبر آخرتون واقعا خوشحال شدم.از کی این قانون اجرا میشه؟خواهشا جواب بدین؟
مهدی طاهری : باسلام.بنده دارای مدارک فنی نقشه کشی:سازه ومعماری.هستم لطفا بفرماییدبا این مدارک در کشورایران برای خدمت رسانی درشهر خودمزیر نظر چه ارگانی وتحت چه شرایطی میتوانم فعالیت کنم.باتشکرm.t
asma : هزینه نقشه کشی یک ساختمان با متراژ 12 متری
وطن پور : سلام ببخشیدمن میخوام ازیک زمین سیصدمتری 4طبقه روی پیلوت بسازم که طبقه اول ودوم وسوم بااحتساب هرطبقه 180متری 20مترهم خلافی روش بزنم +طبقه 4که فقط یک واحد200متری خواهم زد.میخوام ببینم اگه هزینه پروانه رامیدانید کمکم بفرمایید.اگه هم شما فقط مشاور هزینه های نقشه کشی هستید بفرمایید که هزینه های نقشه کشی این متراژ لااقل حدودش چقدرمیشه لازم به ذکر است که هزینه خلافی هرمتر دراین منطقه یعنی درمنطقه 12مشهدهرمتربرطبق سال 93مبلغ160هزار تومان بوده است.سرتونو به درد آورد شرمنده ام.باورکنیدهیچکس اطلاعات درستی بهم نمیده.فقط میگن اول ساختمان روبساز بغدبیلببین چقدر میشه.ممنون میشه اگه بتونیدکمکم کنید.
علي : با سلام و خسته نباشين ميخواستم بدونم پروانه اشتغال صلاحيتهاي طراحي و نظارت و اجرا تاسيسات برقي براي رشته كارشناسي ناپيوسته مهندسي برق صادر مي شه؟ خواهشا" راهنمايي و جواب سوالمو به ايميلم بفرستين. ممنون.اجركم عندالله
گلپور : هزینه نقشه کشی یک ساختمان با متراژ 120 متریچقدر میشه ممنون
ساسان : هزینه نقشه کشی ساختمان 225 متری چقدر میشه ممنونم
ياري : هزينه نقشه سه طبقه يه زمين 200متري وحداكثرزيربنامفيد هرطبقه ممنونم
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :